ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

15 Mayıs 2024, Çarşamba 23:54   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Meksika`da Osmanlı Saat Kulesi
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

manolya41

manolya41 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.May.2008 Sal 23:22:02      Meksika`da Osmanlı Saat Kulesisohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Meksika’da Osmanlı Saat Kulesi

Yıl 1909. İstanbul’dan binlerce kilometre uzaktaki Aztekler’in yurdu, yakın zamanda çalkantılı bir devrime sahne olmuş ve ülke dökülen onca kanın ardından kısmen de olsa istikrarlı bir siyasal düzene geçmiştir. Emiliano Zapata ve Pancho Villa adlı iki halk kahramanının ünlerinin yavaş yavaş yayıldığı bu dönemde, Sultan Reşad Meksika’ya bir selam göndermek gerektiğini düşünür. Ardından da saraya bağlı mühendis grubuna "Meksika halkı ile Osmanlı halkının dostluğunu simgeleyecek kalıcı bir armağan hazırlamaları" yönünde talimat verir. Mühendisler de bu emir üzerine, birkaç
aylık bir çalışmanın ardından, çağdaş Osmanlı mimarisinin esintilerini taşıyan, eski Türkçe kadranlı ve dış yüzeyi İznik çinileriyle kaplı bir kent saati imal ederler.

Mexico City kentinin en işlek caddelerinden birinde, gövdesi İznik çinileriyle kaplı zarif bir saat kulesi yükseliyor. Bu anıtın üzerinde yer alan plaket ise Türk toplumu olarak "özgüven duygusu" açısından nereden nereye geldiğimizin acıklı bir kanıtını oluşturuyor.

"La Colona Otomana a Mexico. Septembre de 1910." (Osmanlı Devleti’nden Meksika’ya. Eylül 1910)
Bolivar Caddesi’nin tam kavşak noktasında Meksikalılara 92 yıldır zamanı gösteren Osmanlı saatinin mekanizması tıkır tıkır işliyor. Ancak, aynı şeyi anıtı kaplayan İznik çinileri için söyleyebilmek mümkün değil. Çiniler, bir asra yakın sürede oldukça zarar görmüş. Çini tamirinden anlamayan Meksikalılar Türklerin bu çinileri onarmasını bekliyor.

Edit Hokkabaz

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.May.2008 Cum 19:51:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Teşekkürler paylaşım için de altında neden Edit Hokkabaz yazıyor neyi editledin?

Saygılar...

manolya41

manolya41 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.May.2008 Cum 23:55:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
AÇIKCASI BEN DE ŞAŞIRDIM VE BİR ANLAM VEREMEDİM BEN EDİTLEMEDİM

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2008 Cmt 00:52:37sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Merhaba Arkadaşlar,

Bu açıklama mesajını yazarken bir yandan gülüyorum J Neden mi? Çünkü kimsenin mesajında durduk yere edit yazmaz. Şayet edit yazıyorsa, o forum mesajında ters olan şeyler yetkili kişiler tarafından düzeltilmiştir demektir. Ve kim tarafından düzenlendiği (editlendiği) size bildiriliyorsa bundan memnun bile olmanız lazım.

Kimsenin mesajları durduk yere düzenlenmez (editlenmez). Manolya41 nickli üyenin mesajlarının arasında düzenleyip tekrar paylaşıma sunduklarım oldu, ve orada da kimin düzenlediğini şüpheye bırakmamak için bunu kendim yaptığımı belirttim.

Bir forum mesajı eklendikten 1 saat sonra değişime uğramışsa, o forum mesajını tekrar düzenleyen kişinin kim olduğunu bilmek mesajın sahibinin en doğal hakkıdır. Yoksa tek tek her üyenin “Bu neden editlendi?” gibi bir soru sorması son derece gereksizdir. Bir forum mesajı yeniden düzenleniyorsa (editleniyorsa) elbet bir nedeni vardır.

Kolay gelsin.

prensess344

prensess344 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2008 Cmt 07:58:30sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·HoKKaBaZ· :

Merhaba Arkadaşlar,

Bu açıklama mesajını yazarken bir yandan gülüyorum J Neden mi? Çünkü kimsenin mesajında durduk yere edit yazmaz. Şayet edit yazıyorsa, o forum mesajında ters olan şeyler yetkili kişiler tarafından düzeltilmiştir demektir. Ve kim tarafından düzenlendiği (editlendiği) size bildiriliyorsa bundan memnun bile olmanız lazım.

Kimsenin mesajları durduk yere düzenlenmez (editlenmez). Manolya41 nickli üyenin mesajlarının arasında düzenleyip tekrar paylaşıma sunduklarım oldu, ve orada da kimin düzenlediğini şüpheye bırakmamak için bunu kendim yaptığımı belirttim.

Bir forum mesajı eklendikten 1 saat sonra değişime uğramışsa, o forum mesajını tekrar düzenleyen kişinin kim olduğunu bilmek mesajın sahibinin en doğal hakkıdır. Yoksa tek tek her üyenin “Bu neden editlendi?” gibi bir soru sorması son derece gereksizdir. Bir forum mesajı yeniden düzenleniyorsa (editleniyorsa) elbet bir nedeni vardır.

Kolay gelsin.

Tufanım keşke bu kadar uzun uzun  açıklayacağına şundan dolayı editlendi deseydin.....Merak ettim okudum ama halâ soru işaretiyleyim ben nedeni konusunda ...İşini iyi yaptığından şüphem yok ama nedenini ben de merak ettim ....

sabaga

sabaga resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2008 Cmt 10:39:54sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

orası zaten bizimdi coooooook onceleri

kızılderililer de kankaymıs ya hani o bakımdan

xbrendax

xbrendax resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.May.2008 Per 01:20:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
ELLERİNE SAĞLIK MANOLYA41 ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.May.2008 Per 10:26:49sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·HoKKaBaZ· :

Merhaba Arkadaşlar,

Kolay gelsin.

Sadece şunu deseydin anlardık: Elbet bir nedeni vardır deseydin HADDİMİZİ BİLİRDİK. Ne şimdi bu, HADDİNİZİ Mİ BİLİN diyorsun kısaca. Kendini de bir editle bakayım sen=) Hokkabaz, daha tatlı bir şekilde, üyeyi korkutmayacak şekilde anlatsaydın iyi olurdu. Merakımdan sordum sadece böyle bir tepki alacak ne yaptım anlayamadım=(

Ayrıca ben de sana gülüyorum=) Bak =) Neden mi? Şundan: Yazın bana yazılmış ama genel bir mesaj vermişsin ama şunun farkına varamamışsın: Sandığın gibi nedensiz editlendiğini ileri sürmedim ben. Neyi editlendiğini merak ettim sadece, bilmem anlatabildim mi? NEYİ editledin dedim ayrıca niçin editledim demedim, buna ben karışamam da zaten. Memnun değilim ben bu durumdan hadi beni memnun et Hokkabaz... =))

Haddinizi bilin arkadaşlar, konu ile ilgili soruları sadece konuyu açan sorsun lütfen. Gereksiz işler yapmayın, editörlerimizi gereksiz yere meşgul etmeyin.

Haddini bil Murat! ve sorma, öğrenme, merak duygularına zincir vur...

Saygılar ve sevgiler seninle olsun Hokkabaz...

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir